Články

Tříkrálová koleda zazní
23. listopadu 2020 Články

Tříkrálová koleda zazní

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice, kterou každoročně pořádá Charita Česká republika. Možná koleda tentokrát nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. 

Vánoční výzva
18. listopadu 2020 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Vánoční výzva

Indické děti potřebují Váš dobrý skutek. Zapojte se do naší výzvy a darujte dětem pod stromeček vzdělání a Vašim blízkým vánoční certifikát.

Podzimní Sbírka potravin už tuto sobotu
18. listopadu 2020 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Podzimní Sbírka potravin už tuto sobotu

Sbírka potravin pro potřebné proběhne za mimořádných opatření v sobotu 21. listopadu ve stovkách obchodů po celé ČR, kde budou pomáhat i charitní zaměstnanci a dobrovolníci. Do sbírky je možné přispět i online nákupem od 16. 11. až do 1. 12. 2020. Darované trvanlivé potraviny a drogerie putuje prostřednictvím potravinových bank do charitativních organizací, které je pak rozdělují seniorům, samoživitelkám, do dětských domovů a lidem v nouzi. Pomozte, prosím, pokud můžete. Potraviny kvůli zrušené jarní sbírce dochází, přitom s koronakrizí lidí v tísni přibývá.

Potravinová sbírka 2020
16. listopadu 2020 Články

Potravinová sbírka 2020

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Nakupujeme pro Královédvorsko
3. listopadu 2020 Články

Nakupujeme pro Královédvorsko

Jedinci, či rodiny, žijící na území MAS Královédvorsko, kterým nákaza COVID-19 znemožňuje obstarání každodenního nejnutnějšího nákupu, mohou po dobu nouzového stavu využít nabízené pomoci. 

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry
20. října 2020 Charita Česká republika

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry

V těchto dnech roste počet lidí, kteří pociťují úzkost nebo obavy vyvolané jak strachem z nákazy koronavirem, tak existenčními problémy. Mnoho rodin musí řešit nezvyklé situace kvůli on-line školní výuce nebo starším příbuzným v pobytových zařízeních a podobně. Na to, s čím se volající nejčastěji potýkají, jsme se ptali paní Zdeňky Švancarové z celostátní Linky důvěry provozované Oblastní Charitou Blansko.

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči
16. října 2020 Charita Česká republika

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči

Na podzim přišla podle očekávání nová vlna šíření koronaviru – a tak i nová starost o lidi, o něž Charita pečuje. Některá zařízení, například stacionáře pro seniory a lidi s postižením a volnočasové kluby pro mládež, musela být kvůli nařízením vlády uzavřena. V pobytových zařízeních, jako jsou domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, byly zakázány návštěvy. Stejně tomu bylo i na jaře.

Nekašlejme na druhé! Výzva nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru
15. října 2020 Charita Česká republika

Nekašlejme na druhé! Výzva nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru

Charita Česká republika se připojuje k výzvě nevládních organizací adresované v souvislosti s druhou vlnou koronavirové epidemie všem lidem v této zemi. Jen pokud budeme vnímaví ke všem, kteří si v našem okolí nevědí rady nebo potřebují něčí pomoc, zamyslíme se nad tím, čím můžeme ostatním prospět, a hlavně jen pokud budeme sami dodržovat základní preventivní opatření, můžeme nynější krizovou situaci zvládnout.

JAKOU ROLI PLNÍ RODINA V ŽIVOTĚ DÍTĚTE
29. září 2020 Články

JAKOU ROLI PLNÍ RODINA V ŽIVOTĚ DÍTĚTE

Často jen podvědomě vnímáme rodinu jako místo, kde máme blízké osoby, ke kterým si průběhem času vytváříme silné citové pouto. Místo, kde nás někdo učí a vychovává tím, že nás motivuje, napomíná a má o nás strach. Prostor, kde můžeme chybovat a kde je nám následně odpuštěno. Díky tomu řada z nás vyspívá v samostatné osobnosti, které jsou motivované k dalšímu rozvoji. Osobnosti, které se umí  učit z chyb a překonávat neúspěchy, a které se dokážou postarat nejen sami o sebe, ale i o druhé. Tak to žel nemá každý automaticky.

Pomáháme pečujícím pomáhat
29. září 2020 Články

Pomáháme pečujícím pomáhat

Farní charita Dvůr Králové n. L. již více než rok realizuje projekt na pomoc a podporu lidem, kteří pečují o svého blízkého. Pracovnice projektu předávají praktické zkušenosti s péčí na zřízeném zácvikovém místě nebo přímo v domácnosti. Pomáhají se zorientováním v nabídkách pomoci ve státním systému. Dále pořádají zajímavé semináře pro pečující a organizují neformální setkávání pečujících. Pečující též využívají psychoterapeutická setkávání, aby načerpali novou energii v tak nelehké životní situaci. Službu poskytujeme pro pečující osoby zdarma díky grantu, který jsme získali prostřednictví MAS Královédvorsko.